khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

what are the values of t and a?
Also they have positive 1.25
What tissue provides structure to the bladder?
does "pinto" have an accent mark?
what mass of Hg will occupy a volume of 75.0 mL?
Magnesium has 2 valence electrons, and oxygen has 6 valence electrons. Which type of bonding is likely to occur between a magnesium atom and an oxygen atom?
the earliest of the Greek agricultural orders was
simplify 15.6 divided by negative 3..
Every paragraph in an essay should have a. cause-and-effect signal words to indicate key relationships. b. a written appeal to the audience. c. a topic sente
hormones released during executive that can cause a person to get a "physical high" are konwn as