Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Caprice is a single 42-year-old with income of $12,000 in 2016. She lacked minimum essential coverage for 7 months in 2016. What is her individual shared respon
where does the boy guide his flock?EgyptPortugalSpainSalem
What’s angle CR PQ and CQ?
The 1968 democratic national convention in Chicago was the target of protests by
Write 1.74 as a mixed number or fraction in simplest form.
which detail from the hobbit develops the theme of blind greed in the story?
A web browser is ____ that allows your computer to connect to, locate, retrieve, and display web content.
Ten-year-old jamila has learned to speak formally with the adults in her life and informally with her friends. she has learned the _____ of language.
The Fourteenth Amendment granted citizenship to black citizens, and states were required to ratify this amendment in order to be re-admitted into the Union afte
How did the expansion of suffrage change politics