Seudónimo Seudónimo
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

please help thanks very much

please help thanks very much class=

Respuesta :

Bladerunner1976
Bladerunner1976 Bladerunner1976
  • 02-02-2018
No they are not similar.

8/16 <> 12/12 or 8/12 <> 12/16
Answer Link

Otras preguntas

What is Application Software ??
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
3(2d-4)-4d<2d+4solve the inequality
The equation of line A is y = 5x + 14.Line B is parallel to line A and passes through the point (4, 30). What would be the solution to the system of equations r
We have seized control of the "means of production" for the working people what type of government is this?
To join a local gym, Ian has to pay a $80 sign-up fee plus $35 per month. Write an equation for the cost (Y) based on the number of months (X)
It is difficult to balance our body when we accidentally step on a peel of Banana explain why?
Olga worked 37.5 hours last week at the library and earned 12.50 an hour.if she gets a 2.50 per hour raise,how many hours will she have to work to make the same
Read the advertisement. Come to ILTC! We offer great programs for business owners! What is wrong with this slogan? It is not written in an exciting manner. It
Solve for x. 2/(x^2-4) - 1/(x+2) = 3/(x-2)