courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Who was Edward the 8th
Why were Europeans interested in exploration in the fifteenth and sixteenth centuries?
52 rachelmramirez How did conditions in Germany after World War I set the stage for Hitler's rise to power? Germany was left humiliated, and Hitler promised to
this spelling word has an s blend at the end
Why are Shakespeare's plays considered difficult for modern students to understand? a. The plays were written to address issues that are no longer important in
Which economic system did British policies after the french and Indian war support? mercantilism free market command traditional
Who can tell me what world war || means
solve this equation: 5/8y=-1
Which event marks the climax in "The Glass of Milk"? a. The boy refuses the sailor's offer of food. b. The boy falls asleep facing the sea. c. The boy takes
Which property of addition is shown in the equation below? a+bi+0+0i = a+bi