daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Find the output, y, when the input, x, is 6. y = Y 8 6 4+ → 3 -6 8 2 4 6 8 -2+ -4+ -6+ -8
What is a common greeting between woman in Spain?
9. When did the colonial representatives approve the document ?
Should Americans’ rights be protected by the states they live in, and not by the federal government?
Both ernest hemingway and f. Scott fitzgerald were
Help Helhelp Help Help Help Help
Which of the following is the largest quantity of mass: 100kg , 100,000 g; 100,000,000mg
Highlight the verb(s). The dancers imitate Kermit the Frog's groovy moves. Submit answer Report a problem
The Question to Explore in the Article How does the author, Diane Abu-Jaber, use Pathos to further her argument to her audience?
Please explain how you got it too I have to present it tomorrow