tytavaunyap1xmki tytavaunyap1xmki
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

strawberries 4 quarts for $5 unit cost

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-01-2018

divide total cost by amount

5 / 4 = 1.25

unit cost = $1.25 per quart

Answer Link

Otras preguntas

1/4(12x+16)=10-3(x-2) anyone?
What is the value of 3 in 63.856
5.4 5.400 less greater
If 6 and x have the same mean (average) as 2,4, and 24, what is the value of x? And how?
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
what does alignment mean in dance?
how can I use multiple representations to indicate positive and negative values
Write 0.632 in 2 forms
Can some one please help me with this ???
Can someone help me ?????