juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

How long will it take a dump truck with a 5,000 ton load traveling 2,000 km east with a constant velocity of 10,000 km/hr?
Which of the following is made of matter? A) Thunder B) Mountain C) Emotions D) Fire
What’s the difference with prokaryotes and eukaryotes and how are they the same?
Most people who came to what is now the United States between 1600 and 1800 were called O colonists. O servants. O Puritans. O Quakers.
driving 85 miles in 5/6 of a hour how many miles per hour
a regular polygon of 2 k + 1 sides has 140 as size of each interior angle find K​
Draw the noncyclic amp molecule after it has dissolved in water
Penelope is taking a multiple choice test with a total of 40 points available. Each question is worth exactly 5 points. What would be Penelope's test score (out
simplify the equation x+2=7x+3
2. Which culture lived in adobe villages in the mountains of far west Texas?