reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

what is the estimate of 19% of $53
how many zeros are in the product 6 times 5 times 10
What region of the United States is the Dust Bowl associated with?
The model of the universe that suggests that the sun is the center of the universe was first brought by A. Kepler. B. Copernicus. C. Brahe. D. Ptolemy.
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Planning a party can be an easy task. First, the host should create a gues
What is the mean of the set of numbers? {–11, 22, –2, –3} a. –6.5 b. –1.5 c. 1.5 d. 6.5
Solve 3x-1=10 A) 3 B) 11/3 C) 3/11
What makes a hypothesis testable
What were the two main compromises of the constitutional convention and how did they affect the government
Which of the following would a biography not contain? facts and dates story elements imaginative details a theme