mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
What was the significance of the Battle of Milvian Bridge? A. Emperor Constantine won control of the empire after painting a Christian symbol on his soldiers' s
what is the equation for force
Tell whether the rates of change are constant or variable 16 over 1, 64 over 2, 144 over 3, 256 over 4
Please help ASAP Find how long it takes $1500 to double if it is invested at 7% interest compound semiannually. Use the formula A=P (1+r/n)^nt to solve the comp
HELP ME WITH THIS FAST!!!!!!!! PLEASE!!! A jar holds 3/4 gallon of juice when it is 7/8 full. Which statement best describes the quotient of 3/4 divided by 7/8?
In the word solitaire, the root sol- means:
If 100 envelopes cost 70 cents, how much would 250 cost?
Tell me two things that come to mind when you about greece.
How are representational, abstract, and nonrepresentational artworks different? Choose all answers that are correct. A. Representational artworks look realis
An automated search feature used by search engines to find results that match your search terms is called a spider or