makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! On a spring scale that measures force, a reading shows the force of an object to be about halfway between 7 N
using the distributive property to simplify simplify the expression -35 + 14 y / 7
From what structure did the dens arise developmentally
Please help. Asap thanks
how does surfing relate to physics
How does a writ of habeas corpus safeguard individual freedom? by stopping arrest and detention by allowing the accused to request a trial by jury by providing
Anecdotal notes are a factual recording method. True False
What did the 2nd continental congress do
Civil rights are: select one: a. laws aimed at providing equality of result b. guarantees of equal protection under the law c. prohibitions on government action
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Which of the following is a metric unit of mass? A. Kilogram B. Pound C. Liter D. Ampere