leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Light traveling though air strikes the surface of the four different materials shown. Which material reflects light but does not refract it?
what percent of north american adults may be functioning below their potential due to prolonged exposure to stress? A: 15-20% B: 35-40% C: 45-50% D: 50-60%
how do you solve dy/dx=(y−1)(y+1) if the solution passes through the point (x,y)=(4,0)(x,y)=(4,0)? I got y=(1+e^(2x-8))/(1-e^(2x-8)) but it was wrong:(
is the cpt manual is divided into six sections
dramatic irony is present when ? A . neither the audience nor the character know what will occur B . a character acts unexpectedly C . a character says the oppo
product of -3x(5x 1)
What substance is acting as the Brønsted-Lowry base in the forward reaction below? H2O + NH3 yields NH4+ + OH-
what is 5 divided by n plus 3
A parachute works because the canvas of the parachute is acted upon by ______. a. inertia b. gravity c. velocity d. momentum
rose had a bottle of water that was 4/5 full. During the day she drank 2/3 of the bottle. What fraction of the bottle did she drink.