Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

completing the square x^2 -2x -43=5
You can easily separate a solution of sugar water through filtration. True False
What are tiny blood vessels that has walls thin enough for carbon dioxide and oxygen to be exchanged
What type of lifestyle did the Mongols live? A. pastoral nomadic B. hunter-gatherer C. agricultural D. sedentary
Which gas makes up 78 percent of Earth’s atmosphere? oxygen nitrogen hydrogen carbon dioxide inert gases
During an experiment, three coins were tossed once. Part A: Give the sample space to show all possible outcomes for tossing three coins one time, using the let
what is 31/100 in simpliest form?
how was the worl started
Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost?
What is 0.75 fraction in simplest form?