warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

-Tocqueville- He did see some differences related to the 'social state' between the North and the South. Which did he feel had formed more of a superior class
Can someone help me please and thank you
5 pipes can fill a swimming pool in 1 h 36 min. How long would it take to fill the same swimming pool if 6 pipes are used? Please help ASAP!
Please help I am stuck on this question!
Is anyone willing to help me with my chemistry?):
How does the use of Rhythm affect the meaning of "Pears" and "Hunger"?
Which value of x satisfies both -9x + 4y = 8 and -3x − y = 4 given the same value of y?
How do you do this? Simple and concise explanation+ answer, please!!!! PLEASE HELP!!!!
Petes pest control charges a one time evaluation. 25 ponts! Photo below
BRUTUS. It must be by his death: and for my part I know no personal cause to spurn at him But for the general. He would be crowned: How that might change his n