Seudónimo Seudónimo
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Your teacher purchases 24 pastries for a class celebration, at $2 each. What integer expresses the amount he paid?

Respuesta :

0Neven
0Neven 0Neven
  • 03-05-2017
The answer is 48

Oh no! Something went wrong while adding your answer
It's too short. Write at least 20 characters to explain it well.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-05-2017
I think it is the answer is $48 because $2 times 24 pastries equals $48.
Answer Link

Otras preguntas

The metric unit of force is the A. newton. B. kilogram. C. gram. D. nanometer.
What makes a hypothesis testable
1) •There were 3,905 more hits on the schools website in January than February. •Feb. = 9854 hits. •How many hits to the schools website have during both month
How to measure Population Density?
Simplify 8(R + 6) - 2R.
the world's smallest country is Vatican City it covers 17/100 square mile what is Vatican City area written as a decimal
classify wine and beef stew as homogeneous or heterogeneous.
CupCaking, a cupcake bakery, uses the equation below to determine the price of cupcakes, where y represents the total price in dollars and x represents the numb
2x + 7 = x + 3 what is X ?
Eight less than a number doubled is twenty more than the number. What is the number?