fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

what does rural mean
Of all the people that attend movies 67% are in the 12-29 age group. At one theater, 300 people attended a showing of a certain movie. How many were in the 12-2
How do you use an exponent to represent a number such as 16
Of all the people that attend movies 67% are in the 12-29 age group. At one theater, 300 people attended a showing of a certain movie. How many were in the 12-2
Read these paragraphs from "The Rightful King of the Britons." So the three rode back to the church. There was the stone, but the sword was missing. "Now, Kay
Donna makes a round pizza. She wants to put a cheese layer on the pizza. If the cake is 8 cm in diameter, how many square cm of cheese layer does she need to pu
(7x-6y) and (x+y) What is the sum?
What is the value of the function y=2x-3 when x = –1? WILL UP VOTE FOR ALL FIVE QUESTIONS A. –5 B. 2 C. –1 D. 3
What is the solution to the following equation? 5(2x − 6) + 20 = 10 9 5 3 2
Diego parakeet is 13 centimeters,4 millimeters tall how tall is his parakeet in millimeters