Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

what foods are good for skin and hair, and what vitamins do they have in them???please answer this, need the answer URGENTLY!!!
What is a gradual increase in average global temperature called?
Is 4.32 as a mixed number 4 32/100?
When Jenny writes the pencil exerts a force of 5N on the paper The Area of the pencil in contact with the paper is 0.5 mm² calculate the pressure of the pencil
what is an integral part of blood, which carries nutrients to all parts of the body
solve y+4x=12 3y=8-12x
how a convection current can enable a hawk or eagle to soar upward without flapping its wing
plrase help a little stuck here
can you use transpire in a sentence?
$0.90x + $8 = (16 + x)($0.65)