H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

discuss briefly what nbt test entail
write about advantages or disadvantages of travelling by car/bike
Sandy is always able to make it to the basketball hoop before anyone can reach her. Which skill has she worked on to develop this ability? Agility Reaction ti
Fluency includes emotion, pace, and a. rhyme. b. pitch. c. rhythm. d. volume.
marty made two types of cookies. he used 2/3 cup of sugar for one recipe and 1/4 cup of sugar for the other. how much sugar did he use in all?
At Computer Central, the cost of renting a computer is $45 plus $35 per day. The total cost can be represented by the equation y = 45 + 35x, where x is the numb
three roles of CEDAW and UNICEF
Cruel words are weapons Which kind of figurative language is used here A-simile B-personification C-metaphor D-diction
Find the following when a = -2, b = 3, c = -1/3 a^3 - 6c
Which region in the United States is most likely to have a population of predominantly Swedish, Norwegian, Danish, German, and Polish backgrounds?