itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What is the biggest prime nubmer?
Another name for the Paleolithic era is ___________. a. Stone Era c. Stone Age b. Australopithecus Era d. Paleolithic Age
how can you find the area of a square and rectangle
the cord passes through the center of circle true or false
Kasey's job at the store is to equally stock the shelves. He needs to put 81 bottles of soda on 9 shelves. He sold some bottles from the first shelf. he sold 2
what is a process that uses carbon dioxide and the sun's energy to produce chemical energy.
how can you get a scholarship at a young age?
Use the Coordinate Plane below to graph the following linear equation for the range x [0,6] using the equation y= x/2The graph is just a regular x,y graph that
45 - k = 27; 17, 18, 19
How many 2/5 parts are in 2 wholes?