antrubio1
antrubio1
01-07-2022
Mathematics
contestada
need answer Asap! Lots of points!
Respuesta :
jsimpson11000
jsimpson11000
01-07-2022
Answer:
1
Step-by-step explanation:
Via calculator inputs.....
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
What established the Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), with the greater goal of restoring public confidence in the banking system? Agricultural Adju
Simplify the following algebraic expressions: -2(x-2b+1/2) Possible answers: A) 2x-4b+1 B) 2x+4b-1 C) -2x-4b-1 D) -2x+4b-1
Coley bought 10 books which cost $2m each. If she gave the cashier a fifty dollar bill, how much change would she receive? Possible answers: A) 20m B) 30m C) 5
The interior of Australia, which is sparsely inhabited with low plateaus and plains is called A. The coral reef B. The Outback C. The atoll D. The outer isl
Which of the following would most likely be considered a primary source document? A. a collection of raw data from an important research study B. a story in the
A manager of a sporting goods store raises the price of a basketball from $16 to $18. What is the percent of increase?
Which organic compounds would be the best to analyze in order to determine if two species are closely related? (1) fats (3) sugars (2) starches (4) proteins
The Indian National Army fought alongside the Japanese Germans Russians British during World War II.
An ugly Christmas sweater is on sale for $37.20. If the store was having a 20% sale, what is the original price of the ugly Christmas sweater? Possible answers: