mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

what is 65.85 rounded to the nearest tenth
If the Earth’s core provides the heat that drives plate tectonics, then what will eventually happen as the Earth’s core cools down over billions of years?
In poetry and fiction, the main reason for using vivid words is to
why was Thomas Jefferson chosen to write the Declaration of independence
Why do you think Napoleon showed interest in even his youngest soldiers?
755,082 rounded to the nearest ten thousand
Which of the following is not true about the evolution of biomes?
Which integers are greater than –3? Choose all answers that are correct. a. –12 b. –6 c. –2 d. 1 all
Which is an equation for the given word problem? After Joel deposits $25.50 into his savings account, his balance is $275.00. Which equation can be used to find
Which statement about immigration to the United States between 1860 and 1900 is true? a. Crop failures and starvation at home sent nearly one-quarter of the po