tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

What is the real part of the complex number 18 - 6i? • i • -6i • 18 •-6
Drag and drop an answer to each box to correctly explain the derivation of the formula for the volume of a pyramid.
??????????? Neeeeed help
A wooden board in the shape of a rectangular prism measures 1.5 meters by 0.75 meter by 0.2 meter and has a mass of 146.25 kilograms. What is the density of the
The veto and the pocket veto are two ways that the _____ can reject a bill. Senate President Speaker of the House Vice President
Find the coordinates of the point on the directed segment from (3,2) to (6,8) that divides into a ratio of 1:3.a. (4.5, 5.5)b. (5.25, 6.25)c. (3.75, 3.5)d. (4,4
Help please please pleeeease
Describe three new technologies or products that you can use if you want to conserve energy.
What nerve can be compressed when someone stands for a prolonged period of time? A. Lumbar nerve B. Patellar nerve C. Spinal nerve D. Inguinal nerve E. Sci
find an equation for a horizontal ellipse with major axis that is 50 units and minor axis that is 10 units