stevenchan638
stevenchan638 stevenchan638
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

If a graph has an order pair of (6,24) and all the other points are proportional. Write an equation to represent the unit rate.

Respuesta :

ellag5
ellag5 ellag5
  • 02-02-2017
y=6x+24.................
Answer Link

Otras preguntas

A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?
Recall the equation for a circle with center (h,k) and radius r. At what point in the first quadrant does not line with equation y=2x+4 intersects the circle wi
the process:--define what each is: 1. introduction/beginning 2. social study/data gathering 3. assessment 4. intervention/treatment 5. termination
milman n, selroos o. pulmonary sarcoidosis in the nordic countries 1950-1982. ii. course and prognosis. sarcoidosis 1990; 7:113.
Which part of the business plan would you use to really break down how many staff you need in order to make a specific amount of product and sell it for a profi
A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?
CHOOSE THE SENTENCE THAT IS NOT GRAMATICALLY CORRECT
a contains a set of related controls that you select and use to work on your file. you can have many open, grouped, hidden, or separated, among other things.
Need help with this question ASAP please and youu??
599 tickets sold for a play. there were 51 fewer student tickets sold than adult tickets. how man adult tickets were sold