gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Use logarithmic differentiation to find dy/dx: y=((x^3)(2x+3)^1/2) / (x-2)^2
a number that multiply by -15 can give me adding +2
The first invasions of Rome from the east were from a. the Persians c. the Turks b. the Chinese d. the Spanish
What is the value of Z 62 is one angle And 95 is the other angle
how do you round 78.539 to the nearest hundredths
How did the Hanseatic League punish those who did not follow their strict trade rules?
All of the following are true of F.D.R.’s neutrality policy except — A Roosevelt found it hard to keep the United States neutral. B Roosevelt did not always enf
G6PD deficiency is an inherited condition in which the body doesn't have enough of the enzyme glucose-6-phosphate dehydrogenase, or G6PD, which helps red blood
Which was the "great compromise" that helped the Anti-federalists to finally approve the Constitution? A. the Bill of Rights B. The Federalist Papers C. an amen
1 - Why is the Necessary and Proper Clause a source of ongoing debate? Congress cannot agree on what the clause entails. The wording of the clause is often unde