kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me make a fictional story about the battle of Dunkirk? that is not from the movie.
The cost of a shirt decreases by 18%. After the discount, the shirt costs $61.91. How much did the shirt cost before the discount?
A couple alter the number on a lottery ticket to match the previous night's winning number. Which crime did they commit? forgery mail fraud identity theft count
Out of $132,624, how much money will be remaining with the company after purchasing 1184 hard drives for $112 each?
Please help with this question
⚠️PLEASE HELP DUE SOON⚠️ if y=2x-3/3, then x=?
A ________ is an example of a first-line manager.
help please !! i need it quickly
Evaluate the expression when n= 3. n2+8n+6
If observed frequencies are 5,10,15 and expected frequencies are each equal to 10 then chi square value is