sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

An exporter can shift exchange rate risk to their customers by:_________. a. invoicing in their home currency. b. splitting the difference, and invoicing half
Someone plz help me quick
What is the quotient? 126 divided by 7 A. 18 B.16 C. 19 D. 17
A crate has a mass of 6kg. Using the fact that the acceleration due to gravity is g=9.8 m/s2, how much work is done in lifting the crate 3m, in Joules? Round an
what are the leading coefficient and degree of the polynomial?
11. Based on these objects, what assumptions can be made about Dr.. Heidegger. (Is he a wise man or is he foolish and crazy.) Why? lib
What does a vaccine do to your body to protect you?
how do I do 6,413-764 show your work, I will give brainliest (I'm in middle school but i have long term memory and I forget how to do subtraction please help m
if a chocolate cake is divided into six equal slices and each slice has 280 calories
make v the subject of the formula ​