briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Hello can someone help me pls
How did working together during the american revolution strengthened the sense of being american and forming an american identity
According to the article, Searching for greener pastures: Out-migration in the 1800s, how did the population in North Carolina change during the early 1800s? A)
Read the sentence. Fast food causes obesity, so if I stop eating fast food, I will never become obese. This claim is an example of a(n) __________. Which option
What orgin is josie?????
Avery thought his new math teacher was cold and ineffective. But by the end of the year, he liked him. This is an example of the:
Putting a balloon in the freezer is one way to demonstrat what?
500/100 in simplest form
The largest group that is capable of interbreeding is ______.
what was the u.s. involvement in the Vietnam War and Soviet Union's involvement in Afghanistan were motivated mainly by.