madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

HELP!!! Muscular endurance recommended workout intensities for this course are _______. Select one: a. 40-60% b. 60-85% c. 100% d. 60-90%
Describe the breadth of powers provided to the States.
Using the partitive technique what is 24÷4?
What quantity can tell you whether a solution is acidic or basic? pH temperature volume mass
The effects of stereotype threat usually impact those who are high achievers T/F?
What fraction of the terms in a normal distribution have z-scores between 2.41 and 0.39?A. 2.02B. .6437C. .5129D. 2.8E. .3403
A calcium ion has a +2 oxidation number it has 20 protons and _____ electrons.
Which equation best represents the line graphed above?
Choose the meaning of the bold word 1.They reeled, whirled, swiveled, flounced, capered, gamboled, and spun Gamboled is bold A. Insult B. Twists; intricate desi
In △RST, RW=27 cm. What is the length of RX¯¯¯¯¯¯? Enter your answer in the box. (? cm)