iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

what do 6, 9, and 12 all go into
a pipe is leaking at 1.5 cups per day.about how many gallons per week is the pipe leaking
The table shows the number of Salvador has read. Find the ratio of mystery books to the total. Explain it's meaning. (look at the picture of the table)
A certain vehicle can travel 483 miles on 14 gallons of gasoline. Determine how many gallons of gasoline this vehicle will need to travel 600 miles. Round to th
The rectangular solid has a mass of 3,300 grams. What is the density of the substance? with the sides of the cube being 50 cm, 10 cm 30 cm 0.22 g/cm 3 4.5 g/cm
What does Queen Esther ask of the king the second time she appears before him?
Which of the following statements about Truman's fair deal is true ?
Which of the following statements is correct? a. RNA contains the genetic code. b. RNA reads and translates the DNA code c. DNA reads and translates the RNA cod
What is 10/9 closest to 0,1/2, or 1 and why
What makes 48 is it 68x12 use a calculator to get the answer because i do not get it