switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

When was the first school made
A federally funded research study involving children 8 to 12 years old involves collecting a single voided urine sample to assess the frequency of asymptomatic
Which quotation best describes the natural feeling according to Roosevelt
What is 500000 times 10
A smoothly operating engine depends on A. equal compression between cylinders. B. cylinder compression levels above 100 PSI and within 70 PSI of each
The ability to learn and transfer knowledge to others is called _____.​
Which survey question will produce discrete data? Select all that apply. What is your gender? What is your height? Are you married? How many people live in your
PLEASE HELP, find the area
How has the internet become an important tool for people to protest and enact change, especially those who do not have freedoms of speech or freedom of assembly
What type of courts use juries? What purpose does the jury serve?