jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

A coat regularly sells for $59.00. It is on sale for 20% off. What is the sale price of the coat?
WHICH TWO COMPOSERS DID BEETHOVEN MEET IN HIS EARLY TWENTIES?
Where is the midpoint of (6,11) and (10,16) Use the rules of negative numbers to calculate -5+-7--3
List the main features that define life in a material sense?
Which statement best describes the relationship between proteins and nucleic acids? Proteins read the instructions that are contained in nucleic acids. Nucleic
You studied for 14 hours last week. What was your unit rate of hours of study per day?
how do you say: 'I'm afraid of heights' in french
What was an effect of major environmental issues that occurred in the 1960’s?.
how does the CONSTANT affect a line graph?
5x+15=90 what do the x equal