Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Which equation is related to the equation shown? x + 3 = 12 A. x = 12 + 3 B. x = 12 ÷ 3 C. x = 12 − 3 D. x = 12 • 3
how many times can 21 go into 336
when h has the value 4, calculate 5h - 3? Urgent help needed!!!!!!!
1.666667 as a fraction
Which of the following is NOT a function of proteins? A. store and transmit genetic information B. help to fight disease C. control the rate of reactions D.
0.001 in Standard form
What value of x makes the equation true? 6.7 = –3.2 + x a. –9.9 b. –3.5 c. 3.5 d. 9.9
Foreshadowing means A. putting secondary characters in the foreground of the story. B. hinting at things that will occur later. C. showing the readers the dark
What is the definition of metabolism? maintaining stability in an organism's internal environment producing offspring that are dissimilar to the parents the
4.5ft is what circumference of a circle