jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Which type of figurative language is used in this sentence from George Orwell’s novel Keep the Aspidistra Flying? The public are swine; advertising is the ratt
A number is not an integer what type of number can it be
why do you think the French people welcomed Napoleon back so eagerly?
Can somebody tell me the full William Shakespeares family??
How would you determine whether something is living or non-living?
what is 100,000 less than five hundred sixty thousand , three hundred thirteen is
how do you round 415,203 to the thousands place
Will a stand that can hold up to 40 pounds support a 21-kilogram television ? explain .
20 points come n get it ppl! Seven hours 27 minutes is equal to how many seconds altogether? 447 2,040 122,400 26,820
Mrs. Carter baked 100 muffins for a bake sale. The muffins were sold in packages in 2. There were 12 muffins left. Write an equation to find how many customers