sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

A figure is translated two units to the right and five units down. Which rule represents this translation? (1 point) (x, y) → (x + 2, y + 5) (x, y) → (x + 2,
make a sentence of renouncing​
5. Which of the following statements is NOT true? History can be used to control and confuse. You cannot learn from something that is not perfect. History is no
His parents ____bridge every Monday a. play b. plays Carlos is one of those people who _____ good at all sports a. are b. is One of my cousins _____ getting mar
Find x. Do not round your answer. 8 cm 4 cm X = - [? [?] ci cm
Express the radical using the imaginary unit, i. Express your answer in simplified form. Sqrt-14
Please answer quick it due today
Line u has an equation of y = -x + 7. Line v is perpendicular to line u and passes through (-8, -1). What is the equation of line v? Weita thanation in​
 What geographic features you see on this physical map
Rewrite 1 in a have 5 barrel to 1 in a hour