Marie1969
Marie1969 Marie1969
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At pizza Hut you can get 9 slices of pizza for $7.00. What is the price per slice of pizza?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
divide price by slice

Answer Link
BALLER1111
BALLER1111 BALLER1111
  • 04-01-2017
The answer is 0.777777777
Answer Link

Otras preguntas

did many people live in poverty after Spanish rule in Texas
what is the functions of light meter​
did many people live in poverty after Spanish rule in Texas
7th-grade math help me, please :(
Summary of bird prey
3. If a 50-kg person is running at 2 m/s and a 25-kg person is running at twice that speed, the 50-kg person is harder to stop. A. The 50-kg person has more mom
200,000,000 in scientific notation
HELP PLEASE Can you say in your own words, what you think is the difference between a greenhouse gas and a non-greenhouse gas? I've been trying for a while to
Asthma comes from the Greek word asthma, which means “to pant.” How does this meaning relate to the definition of asthma?
What is a safe state? A state that historically always votes for a particular party A state that has a fixed number of electoral votes A state that goes back an