marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
Bethany's dog eats 450 grams of food per day. How many kilograms does the dog eat in a week
if the score is 90% and the total is 70 what is the number correct ?
If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
Select the simplified expression for 8(x - 4) - 4(x - 3) + 7x. 11x + 4411x - 711x - 4411x - 20
in what situation does friction make an object change its shape
Consider the relation {(–4, 3), (–1, 0), (0, –2), (2, 1), (4, 3)}.Graph the relation.State the domain of the relation.State the range of the relation.Is
Before the Civil War, the cotton plantations of the ___ South depended on British textile companies for their markets.A.antebellumB.anteriorC.avant-garde
find the area of a triangle given that c=40m b=20m a=48°
In the book: A Wrinkle in timeWhat advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow?A.Only fools are afraid.B.Go off on your own when