beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

James Dean, Elvis Presley, and Allen Ginsberg were all popular with youth in the 1950s. What did they represent?
how did the hammurabi code contribute to the u.s constitution
A​ salesperson's ratio of successful signups to the number of people called is 0.925. This​ month, the salesperson had 185 signups. How many people did the sale
Why does donald trump want to build a wall?
What is the relationship between the temperature of an object and the motion of its particles??
Write an equation that represents "a number n increased by 25 100"
What is one way to effectively manage your time? A. Involve others in doing your low-priority tasks. B. Avoid writing down your appointments to reduce the
The single-celled paramecium illustrates an important characteristic of life. That is A) evolution. B) locomotion. C) reproduction. D) consuming food.
Which of the following acts as the digestive system of the cell, breaking down materials?
Which of Crusoe's traits most clearly identifies him as the protagonist of Robinson Crusoe? Apex Eng 12 A. his desire to share the gospel B. his guilt over dis