Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Two students standing apart in a classroom have a gravitational force of attraction between them of 3.20 x 10-8 N. If one student has a mass of 50.0 kg and the
Two students standing apart in a classroom have a gravitational force of attraction between them of 3.20 x 10-8 N. If one student has a mass of 50.0 kg and the
A pause signaled by punctuation is used to
What are some of the necessities of life?
During the final development stage of a speech on a question of value you should ____________.
In which one of the following pairs of angles are the angles always equal to each other
Sara is a teen mother who is having difficulties taking care of her six month old girl. State workers have visited Sara and determined she is no longer fit to
How are elements identifies in terms of their atoms?
Select all that apply. Which statements are supported by the second law of thermodynamics? The usable energy in the universe is decreasing. The usable energy
To measure the transparency of the water and estimate algae growth, the EPA scientists used a ___________