yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following non-renewable energy resources is an alternate source of energy? a. nuclear energy c. oil b. natural gas d. coal
What immediate effect did the fall of the Roman Empire have on Europe?
he Chautauqua Circuit had its roots in _____. (A) a training institute for electrical workers (B) a camp for Sunday school teachers (C) a school for enterta
In what way does renewable energy differ from nonrenewable energy? it is cheaper to produce than nonrenewable energy it is never used in automobiles it is deriv
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Is that __________ in line at the cash register? A. her; subject B. she; subject C. her; p
Consider circle O. If AE = 7, EC = 2, and BE = 4, what is ED?
what is the unit rate for 6 pack soda for $7.96
Which is the best definition of wind? A. the vertical movement of air B. the horizontal movement of air C. the westerly movement of air above the Earth's sur
Chris and I each had a different ____________ of the argument we had. plight paternal excessive perception
Which statement best describes the energy of activation? a. it is affected by a catalyst. b.it is lower if the reaction temperature decreases c.it is higher i