rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

If an employee quits after working for 5 months. When can you destroy his I-9 form? a. For this employee, must retain their I-9 until 3 years after their hire d
At the county fair animals are judged for the quality of their breeding
True or False? Restricted speed doesn't apply when making a back-up movement.
Answer the question based on the following scratch list. The Boston Hotel High-end linens 600-thread-count sheets Coffeemaker and selected teas Imported beer Fr
Using the formula v=4over3 pie radius cubed solve what is the volume of a sphere with a radius of 39.6m rounded to the nearest tenth of a cubic meter
Given `y=x^{2\ }\ -\ 6x\ -40\ ` 1. Get the factored form (x-r) (x-s)
Solve for x in the parallelogram below A. 8 B. 12 C. 20 D. 2
expression is equivalent to 3m+1-m
One employee of a computer store is paid a base salary of $1,093 a month plus a 7% commission on all sales over $4,890 during the month. How much must the empl
Divide ₹200 in the ratio 2:3​