MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Tempest graphs a function that has a maximum located at (-4, 2). Which could be her graph?
-a-10 = 5a +8 pleasee help me
f(a)=a^3-10a^2+28a-17 at a=6 Evaluate function using the Remainder theorem Show work I give Brainliest. :)
The area of a rectangle is 75 square feet. The “short” side of the rectangle measures 5 feet. What is the length of the “long” side of the rectangle?
A nurse aide is helping a client perform leg exercises. The nurse aide observes that the client's knees are swollen. What should she do? OA. Ice the swollen kne
Which of the following expressions are equivalent to 4-3 ? 4-8 U ful foo 45 DONE
In what year would someone looking for work have had the hardest time finding a job?
How were the effects of Hurricane Katrina both natural and human-made? Write 1-2 sentences.
Solve the system of equations. y=x²-5 y 2x+3
how would you react about the youth protest​