frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Explain the effect of a discretionary cut in taxes of $40 billion on the economy when the economy's marginal propensity to consume is .75. how does this discret
In the U.S., can a low-income person receive access to high-quality care
How does the first person point of viewing both "Some Keep the Sabbath Going to Church" and "Because I Could Not Stop for Death" help communicate the ideas pres
Evaluate: 9 – |–9| i do not get it i need help
Everything at the small sit-down dinner party has gone beautifully. You go to finish off the evening with a flare by bringing in the customer's fondue pot, wh
Last year Chelsea and Sonya took 236 pictures during Thanksgiving. This year Chelsea and Sonya each took the same amount of pictures. All together they took 500
Simplify all of the below1.) 3√10+7√15-6√10-4√152.)5√7+12√6-10√7-5√63.)7√3-4√6+√48-√544.)3√5-2√7+45-√285.) √10 * √8
What evidence from “Like the Sun” supports the inference that Sekhar is reluctant to tell his headmaster the truth about his singing?
Which of these statements is true for f(x)=3•2×? HELP ME ASAP PLEASE!!(; ⭐⭐⭐
Which chamber of the heart sends oxygenated blood to systemic circulation when it contracts?