makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

What are particles of carbon called?
What were three things Japanese "borrowed" from Korea and China?
in what ways did the division of labor contribute to the growth of Mesopotamia civilization
what is 15x6= because im doing ixl and need to know what 15x6=
Hamburger sells 3 pounds for six dollars if Samantha 510 pounds of hamburger how much will she pay
Sandy has several pictures of to hold lemonade for the school bake sale two pictures can hold 64 ounces each and four pictures can hold 48 ounces each how many
What form is carbon dioxide before and after photosynthesis
Carlos wants to participate in a physical activity that will best improve his heart function. Which type of activity should he choose? Muscle-strengthening Bone
Which composer became an American citizen in 1940? -Richard Wagner -Ludwig von Beethoven -Igor Stravinsky -Claude Debussy
A website has 13,406 people registered. What is this number in word form