justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

HELP!! What is the cost of 50 shares of stock priced at $15.87.
Use what you have learned in this unit to write your own horror or suspense story. Your story should be 2 pages long and include the following: an unreliable na
help please? Which graph can be used to find the solution(s) to x2 – 1 = x + 1?
What is the purpose of a report? A. To organize data into a table B. To display data returned from a query in a specially formatted way C. To search fo
Which is the characteristic of a line? width depth color length
How many gallons of paint would you need to paint a dog house that is 372ft in total?
A person who had weakened immune system my not be able to fight against infection because?
What is meant by a zero-tolerance policy for underage drinking? Minors are punished for being caught with any amount of alcohol. Minors are prohibited from
What factors promoted the growth of science in the 1500s
helps asap if I _____ the principal, I'd start school later in the day so students could sleep in, Bernardo thought. Which of these correctly forms the subjun