batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Given that penicillin is an antibiotic that inhibits enzymes from catalyzing the synthesis of peptidoglycan, which prokaryotes should be most vulnerable to inhi
Which of the following statements is not true about the American with disabilities act
Help me please!!!!!1
which education provision is no longer available for taxpayers in 2021? qualified tuition program (qtp). tuition and fees deduction. lifetime learning credit (l
DISCUSSION TOPIC PLEASE HELP The focus of this unit is understanding geometry using positions of points in a Cartesian coordinate system. The study of the relat
if a child with type 1 diabetes is exhibiting deep, rapid respirations; flushed dry cheeks, abdominal pain with nausea; and increased thirst
What is the difference aldehyde and ketone in organic chemistry​
sandy and her improvement team test the new pain control idea in the cardiac unit over the course of six weeks. the results continue to show improvement. what p
-2/3(3x - 4) +3x =5/6 What is X X= -19/6 X= -11/6 X = 21/6 X=29/6
6 3/4 3 1/2 + 3 3/4?