friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Ashton, Bryan and Charles were given the same number of funfair tickets to sell. Charles sold 92 tickets. Bryan had twice as many tickets left unsold as Ashton'
The graph of y-3=2.5(x-1) is shown. ( check image ) the graph can be used to model the amount of water , y , being poured into an 8 - ounce glass iver x seconds
Given: AEFB, AE ≈ FB, DA ≈ CB, and angle A and angle B are right angles. Prove: Triangle DAF ≈ Triangle CBE and DF ≈ CE
5 Using the formula for the volume of a cone, express r in terms of V, h, and .
how to get 85% of 1600
Briefly describe major sings childhood
Who was known as tiger of the north in the Mexican revolution
A toy manufacturer produces spherical balls of surface area 64π sq. in. How close to the ideal radius should the radius of the ball be, if the allowed error tol
if I had enough money I would fly (begin with had)​
6. Describe the functions of the Infrastructure Tracking Unit, the Processing Unit, and the Visual Unit with clear flow charts? 7. List down and explain common