abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

which of the following statements describes the value of Monasticism following the fall of Rome. A.monastatic establishments were fortifications that promoted v
When utilizing mbo, the manager and employee jointly set objectives for the employee, the manager develops action plans, the manager and employee periodically r
Burning of fossil fuels has changed the atmosphere by A) producing a hole in the ozone. B) reducing the CFCs in the atmosphere. C) increasing the concentrati
Show that the substitution u = y' leads to a bernoulli equation. solve this equation (see section 2.5). xy'' = y' + (y' )3
What is the following product? ^4 sqrt 7 x ^4 sqrt 7 x ^4 sqrt 7 x ^4 sqrt 7
Why is it important for health care workers to wear personal protective equipment?
What is one difference of sociology and simply reading?
Vous pouvez m’aidez
Freda's employer has a compensation package that includes vacation pay, retirement, and life insurance and allows employees to choose which compensation they pr
In life in a love by Robert browning, the speaker compares his relationship with his beloved two