basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

It's hard to make a mechanical wave go through some...
Why did some americans (both north and south) oppose equality for all african americans?
Which of the following is an example of empirical probability
BRAINLIESTTT ASAP! please answer
A rock contains uranium 238 which has a half life of 4.5 billion years. if the rock is crushed and heated, the half life in urainium-238 will
Consider the third period of the periodic table. Which element has the smallest atomic radius? A) argon B) scandium C) silicon D) sodium
which would ultimately cause the armature in an electric motor to spin?
what is life ? ..............................................................................
Complete the following sentence so that the subject agrees with the verb. _____ of the employees have to go to Chicago for training. a)Any b)All c)
What creates an ionic bond?