171067292
171067292
03-08-2021
Mathematics
contestada
I'm just checking if I got this correct.
Respuesta :
doomdabomb
doomdabomb
03-08-2021
Answer:
28 units
Step-by-step explanation:
(-3, 4) *home to (4, 4) is 7 units
Same thing to Snacks to Grocery store
7 + 7 units so far
Video store to Grocery store is 7 units so is home to snacks
7 + 7 + 7 + 7 is the final answer
Answer: 28 units
Answer Link
yaya378
yaya378
03-08-2021
the answer your looking for is 28 units.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP WITH THE FOLLOWING
“My future plan” essay on this title ( your personal plan)
16. The value of sin² 5° + sin² 10° + sin² 15° + … + sin² 90° is equal to explain in better way ok
A rental car company charges $40 per day to rent a car and $0.08 for every mile driven. Tallulah wants to rent a car, knowing that: • She plans to drive 400 mil
An inference is an educated guess. So, if you were going to make an inference about Hamlet’s mental state here, would you say he has gone mad or not? Give at le
Compare the work of Louis Pasteur with that of Alexander Fleming.In what ways were they similar?Explain your answer with reference to both individuals.
Predict the products of electrolysis of a solution of copper(II) sulfate if carbon electrodes are used instead of those made from copper as referred to in the p
−10=−b/4 what does b equal?
A store is going out of business and marks all prices at 85% off. Is there a proportional relationship between the original price of an item and its price after
Q1/ In cellular respiration is H2O a waste product ? Q2/ What is the waste product of cellular respiration ?