shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

if a rock is sitting in the dirt, the normal force from the ground and________are acting on it
Why is granite speckled
how did ordinary citizens play a role in spartan oligarchy?
How did the majority of Supreme Court justices in the case of Plessy v. Ferguson interpret the 14th Amendment? A. All citizens are equal under the law and there
what is a barrel maker called
The 1905 massacre of protestors outside the czar's palace in St. Petersburg, Russia, is known as _____.
what is the value of 62 tens
How did nationalism threaten the existing political order of the nineteenth century?
which is larger 1/8 or 2/10
Which type of organism would not have chloroplasts