preguntando
preguntando preguntando
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

*Alexandra compro fruta por 12.570 y carne 27.425 ¿ cuánto dinero mas le costó la carne que le fruta?​

Respuesta :

xmaria313 xmaria313
  • 02-08-2021

Answer: 14.855

Step-by-step explanation: 27.425 - 12.570 = 14.855

Answer Link

Otras preguntas

How many light sources do you know Pls list them
A pack of 9 toilet rolls costs £4.23 A pack of 4 toilet rolls costs £1.96 Which pack gives the better value for money? You must show all your working.
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?
Put brackets in the expression below so that it's value is 45.024. 1.6 + 3.8 * 2.4 *4.2 (*= times )
find the difference: 7 7/8 - 3 1/4
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
what are two human uses for mosses?
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
whats Henry Hudson interesting facts?
Locate the gerund and identify its use.Wrestling alligators seems both foolish and dangerous.